
ანტიფლუ ტაბლეტი #12
მახასიათებლები
- ფორმა
- Dosage mg
- შეფუთვა
- Description en
- Composition: Active ingredients: Acetaminophen (in the form of Acetaminophen granules) 325mg, Chlorpheniramine maleate 2mg, Phenylephrine hydrochloride 5mg. Excipients: Microcrystalline cellulose, Stearic acid, Croscarmellose sodium, Colloidal silicon dioxide, D and C Yellow #10 Lake (E104), Magnesium stearate. Coating: Hydroxypropyl methylcellulose, Mineral oil, Magnesium silicate, Polyethylene glycol. Granule composition includes: Pregelatinized starch, Povidone, Stearic acid, Sodium starch glycolate. Indication: Symptomatic treatment of acute respiratory diseases and influenza, accompanied by increased body temperature, headache, sore throat, muscle-joint pain, nasal congestion, rhinorrhea. Contraindication: Increased individual sensitivity to the drug components. Severe liver and/or kidney disorders, glucose-6-phosphate dehydrogenase deficiency, blood diseases, severe cardiovascular diseases, arterial hypertension, tendency to vascular spasms, narrow-angle glaucoma, urinary obstruction in benign prostatic hyperplasia, pulmonary emphysema or chronic bronchitis, diabetes mellitus, hyperthyroidism, bronchial asthma, pheochromocytoma, congenital hyperbilirubinemia, alcoholism, concomitant use with monoamine oxidase (MAO) inhibitors and within 2 weeks after discontinuation of MAO inhibitors, pregnancy, lactation. Dosage and administration: Tablets should be swallowed whole with water. Adults: 1-2 tablets, repeat dose every 4-6 hours if necessary, but not more than 8 tablets per day. Children over 12 years: 1 tablet, repeat dose every 4-6 hours if necessary. Not recommended for children under 12 years of age. For patients with kidney dysfunction, it is recommended to reduce the daily dose and increase the interval between doses. Pregnancy and lactation: The use of the drug during pregnancy and lactation is not recommended. Effect on ability to drive and operate machinery: During treatment, avoid driving vehicles, operating machinery, and other potentially hazardous activities. Storage: At a temperature not exceeding 25°C, out of reach of children.
- Description ru
- Состав: Активные вещества: Ацетаминофен (в виде гранул ацетаминофена) 325мг, Хлорфенирамина малеат 2мг, Фенилэфрина гидрохлорид 5мг. Вспомогательные вещества: Микрокристаллическая целлюлоза, стеариновая кислота, натрия кроскармеллоза, кремния диоксид коллоидный, D and C желтый #10 лак (E104), магния стеарат. Оболочка: Гидроксипропилметилцеллюлоза, минеральное масло, магния силикат, полиэтиленгликоль. В состав гранул входят: Прежелатинизированный крахмал, повидон, стеариновая кислота, натрия крахмала гликонат. Показания: Симптоматическое лечение острых респираторных заболеваний и гриппа, сопровождающихся повышением температуры тела, головной болью, болью в горле, мышечно-суставной болью, заложенностью носа, ринореей. Противопоказания: Повышенная индивидуальная чувствительность к компонентам препарата. Выраженные нарушения функции печени и/или почек, дефицит фермента глюкозо-6-фосфатдегидрогеназы, заболевания крови, тяжелые сердечно-сосудистые заболевания, артериальная гипертензия, склонность к сосудистым спазмам, закрытоугольная форма глаукомы, затруднение мочеиспускания при аденоме предстательной железы, эмфизема легких или хронический бронхит, сахарный диабет, гипертиреоз, бронхиальная астма, феохромоцитома, врожденная гипербилирубинемия, алкоголизм, одновременный прием с ингибиторами моноаминоксидазы (МАО) и в течение 2 недель после прекращения приема ингибиторов МАО, беременность, лактация. Способ применения и дозы: Таблетки следует проглатывать целиком, запивая водой. Взрослые: 1-2 таблетки, при необходимости повторять прием каждые 4-6 часов, но не более 8 таблеток в сутки. Дети старше 12 лет: 1 таблетка, при необходимости повторять прием каждые 4-6 часов. Детям до 12 лет прием препарата не рекомендуется. Пациентам с почечной дисфункцией рекомендуется снижение суточной дозы препарата и увеличение интервалов между приемами. Беременность и лактация: В период беременности и лактации прием препарата не рекомендуется. Влияние на способность управлять автомобилем и механизмами: В период лечения следует избегать управления транспортными средствами, работы с механизмами и другой потенциально опасной деятельности. Условия хранения: При температуре не выше 25? в недоступном для детей месте.
- აქტივი
რა არის ეს?
შემადგენლობა: მოქმედი ნივთიერებები: აცეტამინოფენი (აცეტამინოფენის გრანულების სახით) 325მგ, ქლორფენირამინის მალეატი 2მგ, ფენილეფრინის ჰიდროქლორიდი 5მგ. დამხმარე ნივთიერებები: მიკროკრისტალური ცელულოზა, სტეარინმჟავა, ნატრიუმის კროსკარმელოზა, კაჟის დიოქსიდი კოლოიდური, D and C ყვითელი #10 ლაქი (E104), მაგნიუმის სტეარატი.გარსი: ჰიდროქსიპროპილმეთილცელულოზა, მინერალური ზეთი, მაგნიუმის სილიკატი, პოლიეთილენგლიკოლი.გრანულების შემადგენლობაში შედის: პრეჟელატინიზირებული სახამებელი, პოვიდონი, სტეარინმჟავა, ნატრიუმის სახამებლის გლიკონატი.ჩვენება: მწვავე რესპირატორული დაავადებების და გრიპის სიმპტომატური მკურნალობა, რომელთაც ახლავს სხეულის ტემპერატურის მომატება, თავის ტკივილი, ყელის ტკივილი, კუნთ-სახსროვანი ტკივილი, ცხვირის გაჭედვა, რინორეა.უკუჩვენება: მომატებული ინდივიდუალური მგრძნობელობა პრეპარატის კომპონენტების მიმართ. ღვიძლის და-ან თირკმელების გამოკვეთილი დარღვევები, გლუკოზა–6–ფოსფატდეჰიდროგენაზას ფერმენტის დეფიციტი, სისხლის დაავადებები, მძიმე გულ–სისხლძარღვთა დაავადებები, არტერიული ჰიპერტენზია, მიდრეკილება სისხლძარღვთა სპაზმისადმი, გლაუკომის დახურულკუთხოვანი ფორმა, შარდვის გართულება წინამდებარე ჯირკვლის ადენომისას, ფილტვის ემფიზემა ან ქრონიკული ბრონქიტი, შაქრიანი დიაბეტი, ჰიპერთირეოზი, ბრონქიალური ასთმა, ფეოქრომაციტომა, თანდაყოლილი ჰიპერბილირუბინემია, ალკოჰოლიზმი, მონოამინოქსიდაზას (მაო) ინჰიბიტორებთან ერთად მიღება და მაო–ს ინჰიბიტორების მიღების შეწყვეტიდან 2 კვირის განმავლობაში, ორსულობა, ლაქტაცია.გამოყენების წესი და დოზები: ტაბლეტები უნდა გადაყლაპონ მთლიანად წყლის მიყოლებით.უფროსები: 1-2 ტაბლეტი, აუცილებლობის შემთხვევაში გაიმეორონ მიღება ყოველ 4-6 საათში, მაგრამ არაუმეტეს 8 ტაბლეტისა დღე–ღამეში.ბავშვები 12 წლის ზემოთ: 1 ტაბლეტი, აუცილებლობის შემთხვევაში გაიმეორონ მიღება ყოველ 4-6 საათში.12 წლამდე ბავშვებისთვის პრეპარატის მიღება არ არის რეკომენდებული.თირკმელების დისფუნქციის მქონე პაციენტებისთვის რეკომენდებულია პრეპარატის დღე–ღამური დოზის შემცირება და მიღებებს შორის ინტერვალის გაზრდა.ორსულობა და ლაქტაცია: ორსულობისა და ლაქტაციის პერიოდში პრეპარატის მიღება რეკომენდებული არ არის.ზემოქმედება ავტომობილისა და მექანიზმების მართვის უნარზე: მკურნალობის პერიოდში საჭიროა თავი აარიდონ სატრანსპორტო საშუალებების მართვას, მექანიზმებთან მუშაობას და სხვა პოტენციურად საშიშ საქმიანობას.შენახვის წესი: არაუმეტეს 25? ტემპერატურაზე ბავშვებისთვის მიუწვდომელ ადგილზე.