ეფექტი ფლუ #10კაფს
მახასიათებლები
- ფორმა
- Dosage mg
- შეფუთვა
- Description en
- Composition: 1 capsule contains: Paracetamol _ 500 mg, Phenylephrine hydrochloride _ 10 mg, Chlorpheniramine maleate _ 2 mg. Excipients: Corn starch, Magnesium stearate. Pharmacological group: Analgesic and antipyretic. Indications: • Symptomatic treatment of colds and infectious-inflammatory diseases of the upper respiratory tract (acute respiratory viral infection, influenza, acute rhinitis, sinusitis, tonsillitis, pharyngitis); • Moderate and mild pain syndrome (headache and throat pain, myalgia, arthralgia); • Allergic conditions of the upper respiratory tract (sneezing, rhinitis, rhinorrhea). Dosage and administration: Adults and children from 12 years of age: one capsule 3 times a day. Children from 6 to 12 years: 1 capsule 2 times a day. The preparation should be taken after meals. Contraindications: Hypersensitivity to any component of the preparation, genetic deficiency of glucose-6-phosphate dehydrogenase, blood system diseases, severe liver and/or kidney dysfunction, Gilbert's syndrome (constitutional hyperbilirubinemia), severe forms of arterial hypertension and ischemic heart disease, glaucoma, prostatic hypertrophy, severe forms of hyperthyroidism. Use with caution in patients with epilepsy. Use during pregnancy and lactation is not recommended. Storage conditions: Store at a temperature not exceeding 25°C, in a dry place, protected from light and children. Dispensing condition: Available without a prescription
- Description ru
- Состав: 1 капсула содержит: Парацетамол _ 500 мг, Фенилэфрина гидрохлорид _ 10 мг, Хлорфенирамина малеат _ 2 мг. Вспомогательные вещества: кукурузный крахмал, магния стеарат. Фармакологическая группа: Анальгетическое и жаропонижающее средство. Показания: • Симптоматическое лечение простуды и инфекционно-воспалительных заболеваний верхних дыхательных путей (острая респираторная вирусная инфекция, грипп, острый ринит, гайморит, тонзиллит, фарингит); • Умеренный и слабо выраженный болевой синдром (головная боль, боль в горле, миалгия, артралгия); • Аллергические состояния верхних дыхательных путей (чихание, ринит, ринорея). Способ применения и дозировка: Взрослым и детям с 12 лет назначают по 1 капсуле 3 раза в день. Детям от 6 до 12 лет _ по 1 капсуле 2 раза в день. Препарат принимают после еды. Противопоказания: Повышенная чувствительность к любому компоненту препарата, генетический дефицит фермента глюкозо-6-фосфатдегидрогеназы, заболевания системы крови, выраженные нарушения функции печени и/или почек, синдром Жильбера (конституциональная гипербилирубинемия), тяжелые формы артериальной гипертензии и ишемической болезни сердца, глаукома, гипертрофия предстательной железы, тяжелые формы гипертиреоза. С осторожностью назначают больным эпилепсией. Применение препарата в период беременности и лактации не рекомендуется. Условия хранения: Хранить при температуре не выше 25°C, в сухом, защищенном от света и недоступном для детей месте. Условия отпуска из аптек: Отпускается без рецепта
- აქტივი
რა არის ეს?
შემადგენლობა:1 კაფსულა შეიცავს:პარაცეტამოლს _ 500 მგ,ფენილეფრინის ჰიდროქლორიდს _ 10 მგ,ქლორფენირამინის მალეატს _ 2 მგ.დამხმარე ნივთიერებები: სიმინდის სახამებელი, მაგნიუმის სტეარატი.ფარმაკოლოგიური ჯგუფი:ანალგეზიური და სიცხის დამწევი საშუალება.ჩვენება:• გაცივებისა და ზედა სასუნთქი გზების ინფექციურ-ანთებითი დაავადებების (მწვავე რესპირატორულ-ვირუსული ინფექცია, გრიპი, მწვავე რინიტი, ჰაიმორიტი, ტონზილიტი, ფარინგიტი) სიმპტომური მკურნალობა;• ზომიერად და სუსტად გამოხატული ტკივილის სინდრომი (თავისა და ყელის ტკივილი, მიალგია, ართრალგია);• ზედა სასუნთქი გზების ალერგიული მდგომარეობები (ცემინება, რინიტი, რინორეა).მიღების წესი და დოზირება:მოზრდილებსა და ბავშვებში 12 წლის ასაკიდან ინიშნება თითო კაფსულა 3-ჯერ დღეში. 6-დან 12 წლამდე ბავშებში _ 1 კაფსულა 2-ჯერ დღეში. პრეპარატი მიიღება კვების შემდეგ.უკუჩვენება:მომატებული მგრძნობელობა პრეპარატის რომელიმე კომპონენტის მიმართ,ფერმენტ გლუკოზო-6-ფოსფატდეჰიდროგენაზას გენეტიკური დეფიციტი, სისხლის სისტემის დაავადებები, ღვიძლის ან/და თირკმლის ფუნქციის გამოხატული დარღვევები, ჟილბერის სინდრომი (კონსტიტუციური ჰიპერბილირუბინემია), არტერიული ჰიპერტენზიისა და გულის იშემიური დაავადების მძიმე ფორმები, გლაუკომა, პროსტატის ჰიპერტროფია, ჰიპერთირეოზის მძიმე ფორმები.სიფრთხილით ინიშნება ეპილეფსიით დაავადებულებში.ორსულობისა და ლაქტაციის პერიოდში პრეპარატის გამოყენება არ არის რეკომენდებული.შენახვის პირობები:ინახება არა უმეტეს 25ძC ტემპერატურაზე, მშრალ, სინათლისა და ბავშვებისაგან დაცულ ადგილას.აფთიაქიდან გაცემის პირობა:გაიცემა ურეცეპტოდ.