იბუპროფენი ბიოგარანი ტაბლეტი 400მგ #20 · kosmetika.ge
იბუპროფენი ბიოგარანი ტაბლეტი 400მგ #20

იბუპროფენი ბიოგარანი ტაბლეტი 400მგ #20

2 აფთიაქი · ყველაზე იაფი თავში
აფთიაქი ფასი რეგ.
Pharmadepot
7,19 ₾
GPC
7,19 ₾

მახასიათებლები

ფორმა
Dosage mg
შეფუთვა
Description en
Name - Ibuprofen Grindeks Tablet 400mg #20 Indications Ibuprofen-Grindeks reduces pain, reduces fever, redness, swelling. It is used in the following cases: - For short-term relief of various types of mild to moderate pain, such as headache, toothache, muscle pain, joint pain. - For symptomatic treatment of primary menstrual pain. - For reducing fever. The recommended duration of treatment is 3-10 days. Dosage and Administration If in doubt, ask your doctor or pharmacist. Adults and children from 12 years of age: 1 tablet (400 mg) 1-3 times a day. The daily dose should not exceed 3 tablets (1200 mg). Menstrual pain: 1 tablet (400 mg). You can repeat every 6-8 hours. Elderly patients and patients with kidney or liver failure should take the lowest possible dose. Dose reduction is not necessary for patients with mild or moderate impairment of liver or kidney function. In case of gastrointestinal disorders, the medicine should be taken with food or with milk. The medicine is intended for short-term use. To reduce pain. Ibuprofen-Grindeks 400 mg film-coated tablets should be used for no more than 10 days, for fever treatment - for no more than 3 days. If your doctor has prescribed different dosages, you should follow your doctor's instructions. Contraindications Do not use Ibuprofen-Grindeks in the following cases: - If you are allergic (hypersensitive) to the active substance – ibuprofen, acetylsalicylic acid, other non-steroidal anti-inflammatory drugs (NSAIDs) (e.g., indomethacin, diclofenac sodium salts, etc.) or any other component of Ibuprofen-Grindeks. - If you have or have had bronchospasm, bronchial asthma, as well as urticaria and rhinitis during the use of acetylsalicylic acid or other NSAIDs. - If you have previously had bleeding or perforation of the gastrointestinal tract associated with the use of NSAIDs. - If there is an active peptic ulcer/bleeding or if these disorders have occurred previously (two or more confirmed episodes of ulcer or bleeding). - If there is severe heart failure. - If there is severe liver and/or kidney failure. - If there is damage to the optic nerve. - If there are coagulation disorders of unknown origin. - If there are blood diseases of unknown origin. - If you are pregnant. - If you are taking lithium preparations (medicines for the treatment of mental disorders) or cyclooxygenase-2 inhibitors (NSAIDs, e.g., nimesulide, celecoxib). If you have any of the above-mentioned diseases or conditions, inform your doctor before using this medicine.
Description ru
Наименование - Ибупрофен Биогаран таблетки 400мг #20 Показания Ibuprofen-Grindeks уменьшает боль, снижает температуру, покраснение, отек. Применяется в следующих случаях: - Для кратковременного облегчения различных видов легкой и умеренной боли, например, головной боли, зубной боли, мышечной боли, боли в суставах. - Для симптоматического лечения первичной менструальной боли. - Для снижения температуры. Рекомендуемая продолжительность лечения составляет 3-10 дней. Способ применения и дозы В случае неопределенности проконсультируйтесь с врачом или фармацевтом. Взрослые и дети от 12 лет: 1 таблетка (400 мг) 1-3 раза в день. Суточная доза не должна превышать 3 таблетки (1200 мг). Менструальная боль: 1 таблетка (400 мг). Можно принимать повторно каждые 6-8 часов. Пожилые пациенты и пациенты с почечной или печеночной недостаточностью должны принимать как можно меньшую дозу. Для пациентов с легкими или умеренными нарушениями функции печени или почек снижение дозы не требуется. При нарушениях функции желудочно-кишечного тракта препарат следует принимать во время еды или запивать молоком. Препарат предназначен для кратковременного применения. Для облегчения боли. Таблетки Ибупрофен-Гриндекс 400 мг, покрытые оболочкой, следует использовать не более 10 дней, для лечения лихорадки – не более 3 дней. Если врач назначил вам применение других доз, следуйте указаниям врача. Противопоказания Не используйте Ibuprofen-Grindeks в следующих случаях: - если у вас аллергия (повышенная чувствительность) на активное вещество – ибупрофен, ацетилсалициловую кислоту, другие нестероидные противовоспалительные средства (НПВС) (например, индометацин, натриевые соли диклофенака и др.) или любой другой компонент Ibuprofen-Grindeks. - если у вас есть или были бронхоспазм, бронхиальная астма, а также крапивница и ринит при применении ацетилсалициловой кислоты или других НПВС. - если у вас ранее были кровотечения или перфорация желудочно-кишечного тракта, связанные с применением НПВС. - если имеется активная язвенная болезнь/кровотечение или указанные нарушения встречались ранее (два или более подтвержденных эпизода язвы или кровотечения). - если имеется тяжелая сердечная недостаточность. - если имеется тяжелая печеночная и/или почечная недостаточность. - если имеется поражение зрительного нерва. - если имеются нарушения свертываемости крови неустановленной этиологии. - если имеются заболевания крови неустановленной этиологии. - если вы беременны. - если вы принимаете препараты лития (лекарства для лечения психических расстройств) или ингибиторы циклооксигеназы-2 (НПВС, например, нимесулид, целекоксиб). Если у вас есть какое-либо из вышеперечисленных заболеваний или состояний, сообщите об этом врачу перед применением данного препарата.
აქტივი

რა არის ეს?

დასახელება - იბუპროფენი ბიოგარანი ტაბლეტი 400მგ #20ჩვენებებიIbuprofen-Grindeks ამცირებს ტკივილს, ამცირებს ციებ-ცხელებას, გაწითლებას, შეშუპებას.მას იყენებენ შემდეგ შემთხვევებში:- სხვადასხვა სახის მსუბუქი და საშუალო ტკივილების მოკლე ხნით გაყუჩებისთვის, მაგალითად, თავის ტკივილი, კბილის ტკივილი, კუნთის ტკივილები, სახსრების ტკივილები.- პირველადი მენსტრუალური ტკივილების სიმპტომატური მკურნალობისთვის. - ციებ-ცხელების დაქვეითებისთვის.მკურნალობის რეკომენდირებული ხანგრძლივობა შეადგენს 3-10 დღეს.მიღების წესები და დოზებიგაურკვევლობის შემთხვევაში ჰკითხეთ ექიმს ან ფარმაცევტს.მოზრდილები და ბავშვები 12 წლიდან: 1 ტაბლეტი (400 მგ) დღეში 1-3-ჯერ.სადღეღამისო დოზამ არ უნდა გადააჭარბოს 3 ტაბლეტს (1200 მგ).მენსტრუალური ტკივილები: 1 ტაბლეტი (400 მგ). შეგიძლიათ განმეორებით მიიღოთ ყოველ 6-8 საათში.ასაკოვანმა პაციენტებმა და თირკმლის ან ღვიძლის უკმარისობის მქონე პაციენტებმა უნდა მიიღონ შეძლებისდაგვარად ნაკლები დოზა.ღვიძლის ან თირკმლის მოქმედების მსუბუქი ან საშუალო დარღვევების მქონე პაციენტებისთვის დოზის შემცირება აუცილებელი არ არის.კუჭ-ნაწლავის ტრაქტის მოქმედების დარღვევისას წამალი უნდა მიიღოთ საკვების მიღებასთან ერთად ან მიაყოლოთ რძე.წამალი დანიშნულია მოკლევადიანი გამოყენებისთვის. ტკივილის შემცირების მიზნით. Iბუპროფენ-Gრინდეკს-ის 400 მგ გარსით დაფარულ ტაბლეტებს იყენებენ არაუმეტეს 10 დღის განმავლობაში, ციებ-ცხელების მკურნალობისთვის – არაუმეტეს 3 დღის განმავლობაში.თუ ექიმმა დაგინიშნათ სხვა დოზების გამოყენება, უნდა დაიცვათ ექიმის მითითებები.უკუჩვენებაარ გამოიყენოთ Ibuprofen-Grindeks შემდეგ შემთხვევებში:- თუ გაქვთ ალერგია (მომატებული მგრძნობელობა) აქტიური ნივთიერება – იბუპროფენისადმი, აცეტილსალიცილის მჟავისადმი, სხვა არასტეროიდურ ანთებისსაწინააღმდეგო საშუალებისადმი (აას) (მაგალითად, ინდომეტაცინი, დიკლოფენაკის ნატრიუმის მარილები და სხვ.) ან Ibuprofen-Grindeks- ის რომელიმე სხვა კომპონენტისადმი.- თუ გაქვთ ან გქონდათ ბრონქოსპაზმი, ბრონქიალური ასთმა, აგრეთვე ჭინჭრის ციებ-ცხელება და რინიტი აცეტილსალიცილის მჟავისა ან სხვა აას-ს გამოყენების დროს.- თუ ადრე გქონდათ სისხლდენა ან კუჭ-ნაწლავის ტრაქტის პერფორაცია, რომელიც დაკავშირებული იყო აას-ს გამოყენებასთან.- თუ არსებობს აქტიური პეპტიკური წყლული/სისხლდენა ან აღნიშნული დარღვევები უფრო ადრე გხვდებოდათ (წყლულის ან სისხლდენის ორი ან უფრო მეტი დამტკიცებული ეპიზოდი)- თუ არსებობს გულის მძიმე უკმარისობა- თუ არსებობს ღვიძლის ან/და თირკმლის მძიმე უკმარისობა- თუ არსებობს მხედველობითი ნერვის დაზიანება- თუ არსებობს უცნობი წარმოშობის სისხლის შედედების დარღვევები- თუ არსებობს უცნობი წარმოშობის სისხლის დაავადებები- თუ ორსულად ხართ- თუ ღებულობთ ლიტიუმის პრეპარატებს (წამლები ფსიქიკური დარღვევების მკურნალობისთვის) ან ციკლოოქსიგენაზის-2 ინჰიბიტორებს (აას, მაგალითად, ნიმესულიდი, ცელეკოკსიბი).თუ თქვენ გაგაჩნიათ რომელიმე ზემოთაღნიშნული დაავადება ან მდგომარეობა, შეატყობინეთ ამის შესახებ ექიმს ამ წამლის გამოყენებამდე.