
პაიდოფებრილი სუსპენზია ორალური 100მგ/5მლ 200მლ ფლაკონი+დოზატორი #1
მახასიათებლები
- ფორმა
- Dosage mg
- შეფუთვა
- Description en
- International Nonproprietary Name - ibuprofen Clinical-pharmacological group: Anti-inflammatory drugs → Non-steroidal anti-inflammatory drugs → Non-steroidal anti-inflammatory drugs for systemic use → Propionic acid derivatives with pronounced analgesic effect Pharmacotherapeutic group. Non-steroidal anti-inflammatory drug. Indications for use Children's suspension is used in children aged 3 months to 12 years for symptomatic treatment as an antipyretic agent for acute respiratory diseases (including influenza), childhood infections, other infectious and inflammatory diseases, and post-vaccination reactions accompanied by fever. The drug is used as a symptomatic analgesic for mild to moderate pain syndrome, including: toothache, headache, migraine, neuralgia, earache, sore throat, sprains, muscle pain, rheumatic pain, and joint pain. The drug is intended for symptomatic therapy, for reducing pain and inflammation at the time of use, and does not affect the progression of the disease. Method of administration and dosage. Children's suspension, specially developed for children. For oral administration. In patients with increased stomach sensitivity, it is recommended to take the drug during meals. For short-term use only. Read the instructions carefully before using the drug. Shake the bottle well before use. A convenient graduated syringe is included for accurate measurement of the drug dose. 5 ml of the drug contains 100 mg of ibuprofen or 20 mg of ibuprofen per 1 ml. Using the graduated syringe: Insert the syringe firmly into the neck of the bottle. Turn the bottle upside down and slowly pull the plunger down, drawing the suspension into the syringe up to the required mark. Return the bottle to its original position and remove the syringe by slowly twisting it. Place the syringe in the oral cavity and slowly press the plunger, releasing the suspension slowly. After use, rinse the syringe with warm water and dry it in a place inaccessible to children. Fever and pain: Dosage for children depends on the child's age and body weight. The maximum daily dose should not exceed 30 mg/kg of body weight, with intervals of 6-8 hours between doses. Children aged 3-6 months (body weight 5-7.6 kg): 2.5 ml (50 mg) up to 3 times in 24 hours, not more than 7.5 ml (150 mg) per day. Children aged 6-12 months (body weight 7.7 - 9 kg): 2.5 ml (50 mg) up to 3-4 times in 24 hours, not more than 10 ml (200 mg) per day. Children aged 1-3 years (body weight 10 - 16 kg): 5.0 ml (100 mg) up to 3 times in 24 hours, not more than 15 ml (300 mg) per day. Children aged 4-6 years (body weight 17 - 20 kg): 7.5 ml (150 mg) up to 3 times in 24 hours, not more than 22.5 ml (450 mg) per day. Children aged 7-9 years (body weight 21 - 30 kg): 10 ml (200 mg) up to 3 times in 24 hours, not more than 30 ml (600 mg) per day. Children aged 10-12 years (body weight 31 - 40 kg): 15 ml (300 mg) up to 3 times in 24 hours, not more than 45 ml (900 mg) per day. Duration of treatment - not more than 3 days. Do not exceed the indicated dose. If symptoms persist or worsen within 24 hours (for children aged 3-5 months) or 3 days (for children aged 6 months and older) after taking the drug, discontinue treatment and consult a doctor. Post-vaccination fever: For children up to 6 months of age: 2.5 ml (50 mg) of the drug. If necessary, another 2.5 ml (50 mg) after 6 hours. Do not use more than 5 ml (100 mg) in 24 hours.
- Description ru
- Международное наименование - ibuprofen Клинико-фармакологическая группа: Противовоспалительные средства → Нестероидные противовоспалительные средства → Нестероидные противовоспалительные средства для системного применения → Производные пропионовой кислоты с выраженным анальгезирующим эффектом Фармакотерапевтическая группа. Нестероидный противовоспалительный препарат. Показания к применению Детская суспензия применяется у детей в возрасте от 3 месяцев до 12 лет для симптоматического лечения в качестве жаропонижающего средства при острых респираторных заболеваниях (включая грипп), детских инфекциях, других инфекционно-воспалительных заболеваниях и постпрививочных реакциях, сопровождающихся повышением температуры тела. Препарат применяется в качестве симптоматического обезболивающего средства при болевых синдромах слабой и умеренной интенсивности, в том числе: при зубной боли, головной боли, мигрени, невралгиях, боли в ушах, боли в горле, растяжениях связок, мышечных болях, ревматических болях и болях в суставах. Препарат предназначен для симптоматической терапии, для уменьшения боли и воспаления на момент применения, не влияет на прогрессирование заболевания. Способ применения и дозировка. Детская - суспензия, специально разработанная для детей. Принимать внутрь. Пациентам с повышенной чувствительностью желудка рекомендуется принимать препарат во время еды. Только для кратковременного применения. Внимательно прочитайте инструкцию перед применением препарата. Перед применением флакон следует хорошо встряхнуть. Для точного измерения дозы препарата прилагается удобный дозирующий шприц. 5 мл препарата содержат 100 мг ибупрофена или 20 мг ибупрофена в 1 мл. Использование дозирующего шприца: Шприц следует плотно вставить в горлышко флакона. Переверните флакон дном вверх и медленно потяните поршень вниз, набирая в шприц суспензию до нужной отметки. Верните флакон в исходное положение и извлеките шприц, медленно поворачивая его. Поместите шприц в полость рта и медленно нажмите на поршень, медленно выпуская суспензию. После использования промойте шприц теплой водой и высушите его в недоступном для детей месте. Лихорадка и боль: Дозировка для детей зависит от возраста и массы тела ребенка. Максимальная суточная доза не должна превышать 30 мг/кг массы тела ребенка, с интервалом между приемами препарата 6-8 часов. Дети в возрасте 3-6 месяцев (вес ребенка от 5 до 7,6 кг): 2,5 мл (50 мг) до 3 раз в течение 24 часов, не более 7,5 мл (150 мг) в сутки. Дети в возрасте 6-12 месяцев (вес ребенка 7,7 - 9 кг): 2,5 мл (50 мг) до 3-4 раз в течение 24 часов, не более 10 мл (200 мг) в сутки. Дети в возрасте 1-3 лет (вес ребенка 10 - 16 кг): 5,0 мл (100 мг) до 3 раз в течение 24 часов, не более 15 мл (300 мг) в сутки. Дети в возрасте 4-6 лет (вес ребенка 17 - 20 кг): 7,5 мл (150 мг) до 3 раз в течение 24 часов, не более 22,5 мл (450 мг) в сутки. Дети в возрасте 7-9 лет (вес ребенка 21 - 30 кг): 10 мл (200 мг) до 3 раз в течение 24 часов, не более 30 мл (600 мг) в сутки. Дети в возрасте 10-12 лет (вес ребенка 31 - 40 кг): 15 мл (300 мг) до 3 раз в течение 24 часов, не более 45 мл (900 мг) в сутки. Продолжительность лечения - не более 3 дней. Не превышайте указанную дозу. Если симптомы сохраняются или усиливаются в течение 24 часов (у детей в возрасте 3-5 месяцев) или 3 дней (у детей в возрасте 6 месяцев и старше) после начала приема препарата, необходимо прекратить лечение и обратиться к врачу. Постпрививочная лихорадка: Дети до 6 месяцев: 2,5 мл (50 мг) препарата. При необходимости, еще 2,5 мл (50 мг) через 6 часов. Не используйте более 5 мл (100 мг) в течение 24 часов
- აქტივი
რა არის ეს?
საერთაშორისო დასახელება - ibuprofenკლინიკურ-ფარმაკოლოგიური ჯგუფი: ანთების საწინააღმდეგო საშუალებები → არასტეროიდული ანთების საწინააღმდეგო საშუალებები → არასტეროიდული ანთების საწინააღმდეგო საშუალებები სისტემური გამოყენებისათვის → პროპიონის მჟავას წარმოებული პრეპარატები გამოხატული ანალგეზიური ეფექტითფარმაკოთერაპიული ჯგუფი. არასტეროიდული ანთების საწინააღმდეგო პრეპარატი.გამოყენების ჩვენებებისაბავშვო სუსპენზია გამოიყენება 3 თვიდან 12 წლამდე ასაკის ბავშვებში სიმპტომატური მკურნალობისთვის სიცხის დამწევი საშუალების სახით მწვავე რესირატორული დაავადებების (მათ შორის, გრიპის), ბავშვთა ინფექციების, სხვა ინფექციურ-ანთებითი დაავადებების და აცრის შემდგომი რეაქციების დროს, რომლებსაც ახლავს სხეულის ტემპერატურის მომატება.პრეპარატი გამოიყენება როგორც სიმპტომატური ტკივილგამაყუჩებელი საშუალება სუსტი და ზომიერი ინტენსივობის ტკივილის სინდრომის დროს, მათ შორის: კბილის ტკივილის, თავის ტკივილის, შაკიკის, ნევრალგიების, ყურის ტკივილის, ყელის ტკივილის, მყესების დაჭიმვის, კუნთების ტკივილის, რევმატიული ტკივილის და სახსრების ტკივილის დროს.პრეპარატი განკუთვნილია სიპტომატური თერაპიისათვის, ტკივილის და ანთების შემცირებისთვის გამოყენების მომენტისთვის, დაავადების პროგრესირებაზე არ მოქმედებს.გამოყენების წესი და დოზირება.საბავშვო - სუსპენზია, სპეციალურად შემუშავებული ბავშვებისთვის. შიგნით მისაღებად. პაციენტებში კუჭის მომატებული მგრძნობელობით რეკომენდირებულია პრეპარატის ჭამის დროს მიღება.მხოლოდ ხანმოკლე გამოყენებისათვის. ყურადღებით წაიკითხეთ ინსტრუქცია პრეპარატის გამოყენების წინ.გამოყენებამდე ფლაკონი კარგად უნდა შეინჯღრეს.პრეპარატის დოზის ზუსტი გაზომვისთვის თან ახლავს მოსახერხებელი დოზირებული შპრიცი. პრეპარატის 5 მლ შეიცავს 100 მგ იბუპროფენს ან 20 მგ იბუპროფენს 1 მლ-ში.დოზირებული შპრიცის გამოყენება:შპრიცი კარგად უნდა მოტავსდეს ფლკონის ყელში.ფლაკონი ამოატრიალეთ ფსკერით ზევით და დგუში ნელა ჩამოსწიეთ ქვევით, შპრიცში სუსპენზიის საჭირო ნიშნულამდე აღებით. ფლაკონი დააბრუნეთ საწყის მდგომარეობაში და ამოიღეთ შპრიცი, მისი ნელა შემობრუნებით. შპრიცი მოათევსეთ პირის ღრუში და ნელა დააჭირეთ დგუშს სუსპენზიის ნელა გაშვებით.გამოყენების შემდეგ შპრიცი გაავლეთ თბილი წყლით და გააშრეთ იგი ბავშვებისათვის მიუწვდომელ ადგილას.ცხელება და ტკივილი:დოზირება ბავშვებისთვის დამოკიდებულია ბავშვის ასაკსა და სხეულის მასაზე.მაქსიმალირი დღიური დოზა არ უნდა აღემატებოდეს 30 მგ/კგ ბავშვის სხეულის მასაზე, პრეპარატის მიღებებს შორის 6-8 საათის ინტერვალებით.ბავშვები 3-6 თვის ასაკში (ბავშვის წონა 5-დან 7,6 კგ-მდე):2,5 მლ (50 მგ) 3 ჯერამდე 24 საათის განმავლობაში, არაუმეტეს 7,5 მლ (150 მგ) დღეში.ბავშვები 6-12 თვის ასაკში (ბავშვის წონა 7,7 - 9 კგ):2,5 მლ (50 მგ) 3-4 ჯერამდე 24 საათის განმავლობაში, არაუმეტეს 10 მლ (200 მგ) დღეში.ბავშვები 1-3 წლის ასაკში (ბავშვის წონა 10 - 16 კგ):5,0 მლ (100 მგ) 3 ჯერამდე 24 საათის განმავლობაში, არაუმეტეს 15 მლ (300 მგ) დღეში.ბავშვები 4-6 წლის ასაკში (ბავშვის წონა 17 - 20 კგ):7,5 მლ (150 მგ) 3 ჯერამდე 24 საათის განმავლობაში, არაუმეტეს 22,5 მლ (450 მგ) დღეში.ბავშვები 7-9 წლის ასაკში (ბავშვის წონა 21 - 30 კგ):10 მლ (200 მგ) 3 ჯერამდე 24 საათის განმავლობაში, არაუმეტეს 30 მლ (600 მგ) დღეში.ბავშვები 10-12 წლის ასაკში (ბავშვის წონა 31 - 40 კგ):15 მლ (300 მგ) 3 ჯერამდე 24 საათის განმავლობაში, არაუმეტეს 45 მლ (900 მგ) დღეში.მკურნლობის ხანგრძლივობა - არაუმეტეს 3 დღე. არ გადააჭარბოთ მითითებულ დოზას.თუ პრეპარატის მიღებისას 24 საათის განმავლობაში (3-5 თვის ასაკის ბავშვებში) ან 3 დღის განმავლობაში (6 თვის და უფროსი ასაკის ბავშვებში) სიმპტომები ნარჩუნდება ან ძლიერდება, აუცილებელია მკურნალობის შეწყვეტა და ექიმთან მიმართვა.იმუნიზაციის შემდგომი ცხელება:6 თვემდე ასაკის ბავშვებში: პრეპარატის 2,5 მლ (50 მგ). საჭიროების შემთვევაში, კიდევ 2,5 მლ (50 მგ) 6 საათის შემდეგ. ნუ გამოიყენებთ 5 მლ-ზე (100 მგ) მეტს 24 საათის განმავლობაში.