პარაცეტამოლი ექსტრა სიძლიერის ტკივილგამაყუჩებელი ტაბლეტი 500მგ+65მგ #16 · kosmetika.ge
პარაცეტამოლი ექსტრა სიძლიერის ტკივილგამაყუჩებელი ტაბლეტი 500მგ+65მგ #16

პარაცეტამოლი ექსტრა სიძლიერის ტკივილგამაყუჩებელი ტაბლეტი 500მგ+65მგ #16

2 აფთიაქი · ყველაზე იაფი თავში
აფთიაქი ფასი რეგ.
Pharmadepot
4,50 ₾
GPC
4,50 ₾

მახასიათებლები

ფორმა
Dosage mg
შეფუთვა
Description en
Paracetamol Extra is an active ingredient Paracetamol 500 mg and Caffeine 65 mg. Other excipients include: potato starch, pregelatinized corn starch, magnesium stearate, purified talc, croscarmellose sodium, stearic acid, and water. Usage: The name of the medicine is Paracetamol Extra Strength Pain Relief Tablets. These tablets contain a combination of paracetamol (a pain reliever) and caffeine (a mild stimulant). Paracetamol Extra Strength Pain Relief Tablets are used to relieve mild to moderate pain, including toothache, menstrual pain, and pain associated with joints and muscles. Dosage and Administration: The medicine should always be taken exactly as instructed or as prescribed by your doctor or pharmacist. If you are unsure, consult your doctor or pharmacist. The tablets should be swallowed with a glass of water. Adults and children aged 16 years and over: • 1-2 tablets every 4-6 hours. • Do not take more than 8 tablets in 24 hours. • Do not exceed the recommended dose. • If symptoms persist, consult a doctor. • Do not take for more than 3 days unless advised by a doctor. Children aged 12-15 years: • 1 tablet every 4-6 hours, if needed, up to a maximum of 4 tablets in 24 hours. Children under 12 years: • Not recommended for children under 12 years of age unless prescribed by a doctor. Storage: Keep the medicine out of the reach of children. • Store in a dry place below 25°C. • Store in the original container to protect from light; do not transfer the medicine to another container. • Do not take the medicine after the expiry date shown on the carton, the expiry date refers to the last day of that month.
Description ru
Парацетамол Экстраактивный компонент Парацетамол 500 мг и Кофеин 65 мг. Другие вспомогательные вещества: картофельный крахмал, прежелатинизированный кукурузный крахмал, магния стеарат, очищенный тальк, натрия кроскармеллоза, стеариновая кислота и вода. Применение: Название препарата Парацетамол Экстра Облегчающие боль таблетки. Эти таблетки содержат комбинацию парацетамола (обезболивающее) и кофеина (слабый стимулятор). Парацетамол Экстра Облегчающие боль таблетки предназначены для снятия легкой или умеренной боли, включая зубную боль, менструальные боли, а также боли, связанные с суставами и мышцами. Способ применения: Препарат следует принимать строго в соответствии с инструкцией или назначением врача или фармацевта. Если пациент не уверен, необходимо проконсультироваться с лечащим врачом или фармацевтом. Таблетки следует проглатывать, запивая стаканом воды. Взрослые и дети от 16 лет и старше: • 1-2 таблетки каждые 4-6 часов. • Не более 8 таблеток в течение 24 часов. • Не превышать рекомендуемую дозу. • Если симптомы сохраняются, обратитесь к врачу. • Не принимать более 3 дней без назначения врача. Дети от 12 до 15 лет: • 1 таблетка каждые 4-6 часов, при необходимости, до максимальной дозы - 4 таблетки в течение 24 часов. Дети до 12 лет: • Не давать детям до 12 лет без назначения врача. Условия хранения: Хранить в недоступном для детей месте. • Хранить в сухом месте при температуре ниже 25°C. • Хранить в оригинальной упаковке для защиты от света; препарат не следует переносить в другую упаковку. • Не принимать препарат после истечения срока годности, указанного на картонной коробке, срок годности относится к последнему дню указанного месяца.
აქტივი

რა არის ეს?

პარაცეტამოლი ექსტრააქტიური ნივთიერებაა პარაცეტამოლი 500 მგ და კოფეინი 65 მგ.სხვა დამხმარე ნივთიერებებია: კარტოფილის სახამებელი, პრეჟელატინიზირებული სიმინდის სახამებელი, მაგნიუმის სტეარატი, გაწმენდილი ტალკი, ნატრიუმის კროს-კარმელოზა, სტეარის მჟავა და წყალი.გამოყენება:მედიკამენტის სახელწოდებაა პარაცეტამოლი ექსტრა სიძლიერის ტკივილგამაყუჩებელი ტაბლეტები. ეს ტაბლეტები შეიცავს პარაცეტამოლის (ტკივილგამაყუჩებელი) და კოფეინის (სუსტი მასტიმულირებელი საშუალება) კომბინაციას.პარაცეტამოლი ექსტრა სიძლიერის ტკივილგამაყუჩებელი ტაბლეტები განკუთვნილია სუსტი ან ზომიერი ტკივილის, მათ შორის კბილის ტკივილის, მენსტრუალური ტკივილების, და სახსრებთან და კუნთებთან დაკავშირებული ტკივილების, მოსახსნელად.მიღების წესი:მედიკამენტის მიღება ყოველთვის უნდა მოხდეს ზუსტად ინატრუქციის ან ექიმის, ან ფარმაცევტის დანიშნულების მიხედვით. თუ პაციენტი არ არის დარწმუნებული, საჭიროა მკურნალ ექიმთან ან ფარმაცევტთან კონსულტაცია. ტაბლეტები უნდა გადაიყლაპოს ჭიქა წყალთან ერთად.მოზრდილები და 16 წლის და მეტი ასაკის ბავშვები:•1-2 ტაბლეტი ყოველ 4-6 საათში.•დაუშვებელია 8 ტაბლეტზე მეტის მიღება 24 საათში.•არ უნდა იქნეს გადაჭარბებული რეკომენდებული დოზა•თუ სიმპტომები ნარჩუნდება, საჭიროა ექიმთან მიმართვა.•დაუშვებელია 3 დღეზე მეტი ხნის განმავლობაში მიღება, თუ არ არის ექიმის დანიშნულება.12-15 წლის ასაკის ბავშვები:•1 ტაბლეტი ყოველ 4-6 საათში, საჭიროების შემთხვევაში, მაქსიმალურ დოზამდე - 4 ტაბლეტი 24 საათში12 წლამდე ასაკის ბავშვები:•დაუშვებელია 12 წლამდე ასაკის ბავშვებისათვის მიცემა, თუ არ არის ექიმის დანიშნულება.შენახვის წესიმედიკამენტი ინახება ბავშვებისთვის მიუწვდომელ ადგილას.•ინახება მშრალ ადგილას 25 C-ის ქვემოთ.•ინახება ორიგინალ კონტეინერში სინათლისაგან დასაცავად; პრეპარატი არ უნდა იქნეს გადატანილი სხვა კონტეინერში.•დაუშვებელია პრეპარატის მიღება მუყაოს კოლოფზე მითითებული შენახვის ვადის გასვლის შემდეგ, შენახვის ვადა გულისხმობს მითითებული თვის ბოლო დღეს.