ინფორინი აქტივი გელი 40გ
მახასიათებლები
- ფორმა
- Dosage mg
- შეფუთვა
- Description en
- Product Trade Name: Inforin Active Active Ingredient: Ibuprofen, Levomenthol Dosage Form: External Use Gel Composition: Active Ingredients: Ibuprofen - 50mg, Levomenthol - 30mg. Excipients: 96% Ethanol, Propylene Glycol, Carbomer Interpolymer (Carbopol Ultrez), Diisopropanolamine, Purified Water. Description: Transparent gel-like mass Pharmacotherapeutic Group: Other agents for topical use in joint and muscle pain, other preparations. Pharmacological Action: Pharmacodynamics: The pharmacological action is due to the two components of the gel: ibuprofen and menthol. Ibuprofen, a derivative of phenylpropionic acid, is a prostaglandin synthetase inhibitor, which has analgesic and anti-inflammatory effects when used topically. Menthol reflexively stimulates skin pain receptors, exhibits vasodilating and transdermal effects, which manifest as pain relief and increased temperature of the skin and subcutaneous tissues, and skin hyperemia. Thus, menthol helps reduce pain in muscles, tendons, and joints. Pharmacokinetics: When used topically, ibuprofen is absorbed through the skin. The degree of absorption with topical use is approximately 5% compared to oral administration. The maximum concentration of ibuprofen in plasma is reached after 2 hours and is 0.6 mcg/ml. Ibuprofen is rapidly and extensively distributed throughout the body, binding to proteins by 99%. Ibuprofen undergoes metabolism in the liver through hydroxylation and carboxylation. Two inactive metabolites are formed as a result. The plasma half-life of ibuprofen is 2.5 hours. Pharmacologically inactive metabolites are excreted mainly by the kidneys (90%), and also by bile. Levomenthol is excreted by the kidneys in the form of polar metabolites and in small amounts in exhaled air as CO2. Indications for Use: • For local symptomatic treatment of mild traumatic injuries of muscles and joints, swelling (sprains, bruises, sports injuries); • For pain syndrome in the complex treatment of rheumatism; Method of Administration and Dosage: For external use only in adults and children over 12 years of age, as well as in the elderly. Apply 1-4 cm of gel (a 1 cm column contains 0.55g of gel) to the painful area and rub gently until absorbed. Reapply as needed, up to a maximum of 3 times a day, strictly observing a 4-hour interval between applications. If the condition does not improve after 2 weeks of treatment, consult a doctor. Children under 12 years of age: Due to lack of safety and efficacy data, the use of the drug in children under 12 years of age is not recommended. Elderly: Elderly patients should use all NSAIDs with caution due to an increased risk of side effects. Patients with impaired liver and kidney function: In patients with mild to moderate impairment of liver and kidney function, NSAID-containing drugs should be used at the minimum effective dose to control clinical symptoms for the shortest possible duration. Side Effects: The following criteria are used to assess the frequency of adverse reactions: very common (≥1/10), common (≥1/100 - <1/10), uncommon (≥1/1000 - <1/100), rare (≥1/10000 - <1/1000), very rare (<1/10000), unknown (frequency cannot be determined from available data). Common: • Rash, itching, urticaria, dry skin, redness, burning sensation, contact dermatitis; Rare (hypersensitivity reactions associated with ibuprofen): • Non-specific allergic and anaphylactic reactions; • Hypersensitivity reactions of the respiratory system (asthma, exacerbation of asthma, bronchospasm, and shortness of breath); • Rash, itching, urticaria, purpura, angioneurotic edema, rarely bullous dermatitis (toxic epidermal necrolysis, erythema multiforme). Very Rare: • With topical use of NSAIDs (depending on the amount of gel used, the area of the treated surface, the integrity of the skin, the duration of treatment, and the use of occlusive dressings), systemic effects such as abdominal pain, dyspepsia, and renal failure may develop. Unknown: • Impaired kidney function (in patients with a history of kidney disease). Contraindications: • Hypersensitivity to ibuprofen, levomenthol, acetylsalicylic acid, components of the drug, or other NSAIDs; • Bronchial asthma, bronchospasm, rhinitis, urticaria associated with the intake of acetylsalicylic acid or other non-steroidal anti-inflammatory drugs; • Damaged skin or skin inflammation; • Presence of local infection; • Concurrent use with other topical preparations on the same area of skin; • Last trimester of pregnancy; • Children under 12 years of age. Interactions with Other Drugs: Concomitant use with acetylsalicylic acid or other NSAIDs may increase the risk of adverse reactions. Given the low systemic absorption, interactions described for oral forms of NSAIDs are not usually expected under normal conditions. Special Instructions: Do not apply the gel to inflamed or damaged skin areas. Before use, perform a sensitivity test on a small area of skin. Avoid contact with eyes and mucous membranes. If redness, swelling, rash, or other signs of possible allergy develop, discontinue use of the drug and consult a doctor regarding continuation of treatment. Do not apply an occlusive (airtight) dressing to the area where the gel is applied. Always wash your hands after using Inforin Active, unless they are the treatment site. Patients with bronchial asthma or allergic diseases in their medical history or at the time of use may develop hypersensitivity reactions of the respiratory system in the form of asthma, its complications, bronchospasm, or shortness of breath. Side effects can be minimized by using the minimum effective doses for the shortest possible duration. If the gel accidentally gets into the eyes during treatment, or if there is no improvement or worsening of the condition, consult a doctor. Given the effect of ibuprofen on kidney function, in patients with impaired kidney function, the drug can only be used after consulting a doctor. Fertility, Pregnancy, and Lactation: Inforin Active gel contains ibuprofen as an active substance, which is a cyclooxygenase synthesis inhibitor and may affect fertility when used systemically (although the probability of this is extremely low). Therefore, Inforin Active is not recommended for women who have problems with conception or who are undergoing investigations for infertility. Experimental studies in animals have shown no teratogenic effects. There is data on the effect of ibuprofen on delaying or prolonging labor. The use of ibuprofen in topical preparations is not recommended during the first 6 months of pregnancy. Ibuprofen and its metabolites are excreted in breast milk, therefore, the use of the drug during lactation is not recommended. Effect on Ability to Drive and Operate Machinery: Topical preparations of ibuprofen do not affect the ability to drive vehicles and operate machinery. The product should be stored out of reach of children and should not be used after the expiry date. Overdose: The probability of overdose with topical use of the drug is minimal. Symptoms of ibuprofen overdose (if taken orally): headache, vomiting, drowsiness, hypotension. Treatment: If taken orally, gastric lavage, induction of vomiting, administration of activated charcoal, symptomatic treatment, correction of electrolyte balance if necessary. No specific antidote is known. Dosage Form: The preparation is available in a 40g aluminum tube with an internal lacquered surface, sealed with a plastic screw cap, with a latex ring at the bottom. 1 tube with instructions for use in state and Russian languages is placed in a cardboard box. Storage Conditions: Store at a temperature not exceeding 25°C, do not freeze. Shelf Life: Indicated on the packaging. Do not use after the expiry date. Dispensing Category: Pharmaceutical product group III, available without a prescription. Manufacturer: Balkanpharma-Razgrad AD, 68, Aprilsko Vastanie Blvd, 7200 Razgrad, Bulgaria Holder of Commercial License and Registration Certificate: Spey Medical Ltd London, Great Britain
- Description ru
- Торговое наименование препарата: Инфорин Актив Действующее вещество: Ибупрофен, Левоментол Лекарственная форма препарата: Гель для наружного применения Состав: Активные вещества: Ибупрофен - 50мг, Левоментол - 30мг. Вспомогательные вещества: 96% этанол, пропиленгликоль, карбомерный интерполимер (карбопол ультраз), диизопропаноламин, очищенная вода. Описание: Прозрачная гелеобразная масса Фармакотерапевтическая группа: Другие средства для местного применения при суставной и мышечной боли. Другие препараты. Фармакологическое действие: Фармакодинамика: Фармакологическое действие обусловлено двумя компонентами, входящими в состав геля: ибупрофеном и ментолом. Ибупрофен, производное фенилпропионовой кислоты, является ингибитором синтеза простагландинов, при местном применении оказывает обезболивающее и противовоспалительное действие. Ментол рефлекторно стимулирует болевые рецепторы кожи, оказывает сосудорасширяющее и проводящее действие, что проявляется облегчением боли и повышением температуры кожи и подкожных тканей, гиперемией кожи. Таким образом, ментол способствует уменьшению боли в мышцах, сухожилиях и суставах. Фармакокинетика: При местном применении ибупрофен всасывается через кожу. Степень всасывания при местном применении составляет около 5% по сравнению со степенью всасывания при пероральном приеме. Максимальная концентрация ибупрофена в плазме достигается через 2 часа и составляет 0.6 мкг/мл. Ибупрофен быстро и интенсивно распределяется по всему организму, на 99% связывается с белками. Ибупрофен метаболизируется в печени путем гидроксилирования и карбоксилирования. В результате образуются 2 неактивных метаболита. Период полувыведения ибупрофена из плазмы составляет 2.5 часа. Фармакологически неактивные метаболиты выводятся преимущественно почками (90%), а также с желчью. Левоментол выводится почками в виде полярных метаболитов и в небольшом количестве в виде СО2 с выдыхаемым воздухом. Показания к применению: • Для местного симптоматического лечения легких травматических повреждений мышц и суставов, отеков (растяжений, ушибов, спортивных травм); • При болевом синдроме в комплексной терапии ревматизма; Способ применения и дозы: Только для наружного применения у взрослых и детей старше 12 лет, а также у пожилых лиц. Наносят 1-4 см геля (столбик длиной 1 см содержит 0.55 г геля) на болезненное место и слегка втирают до всасывания. Повторно применяют по мере необходимости, максимальная кратность - до 3 раз в сутки, со строгим соблюдением интервала между применениями в 4 часа. Если состояние не улучшается через 2 недели лечения, необходимо обратиться к врачу. Дети до 12 лет: В связи с отсутствием данных о безопасности и эффективности, применение препарата у детей до 12 лет не рекомендуется. Пожилые лица: У пожилых пациентов применение препарата во всех случаях требует особой осторожности из-за повышенного риска развития побочных эффектов. Пациенты с нарушениями функции печени и почек: У пациентов с легкими или умеренными нарушениями функции печени и почек, применение препаратов, содержащих ибупрофен, требует использования минимальных эффективных доз для купирования клинической симптоматики, в течение кратчайшего времени. Побочное действие: Для оценки частоты побочных реакций используются следующие критерии: очень часто (≥1/10), часто (≥1/100 - <1/10), нечасто (≥1/1000 - <1/100), редко (≥1/10000 - <1/1000), очень редко (<1/10000), неизвестно (по имеющимся данным частоту установить невозможно). Часто: • Сыпь, зуд, крапивница, сухость кожи, покраснение, ощущение жжения, контактный дерматит; Редко (реакции гиперчувствительности, связанные с ибупрофеном): • Неспецифические аллергические и анафилактические реакции; • Реакции гиперчувствительности со стороны дыхательной системы (астма, обострение астмы, бронхоспазм и одышка); • Сыпь, зуд, крапивница, пурпура, ангионевротический отек, редко буллезный дерматит (токсический эпидермальный некролиз, мультиформная эритема). Очень редко: • При местном применении препаратов НПВС (в зависимости от количества нанесенного геля, площади обрабатываемой поверхности, целостности кожи, продолжительности лечения и использования окклюзионной повязки) могут развиваться такие системные эффекты, как боль в животе, диспепсия, почечная недостаточность. Неизвестно: • Нарушение функции почек (у пациентов с заболеваниями почек в анамнезе). Противопоказания: • Повышенная чувствительность к ибупрофену, левоментолу, ацетилсалициловой кислоте, компонентам, входящим в состав препарата, или другим НПВС; • Бронхиальная астма, бронхоспазм, ринит, крапивница, связанные с приемом ацетилсалициловой кислоты или других нестероидных противовоспалительных препаратов; • Поврежденная кожа или воспаление кожи; • Наличие местной инфекции; • Одновременное применение на одном участке кожи с другими препаратами для местного применения; • Последний триместр беременности; • Детский возраст до 12 лет. Взаимодействие с другими лекарствами: Одновременное применение с ацетилсалициловой кислотой или другими НПВС может увеличить риск развития нежелательных реакций. Учитывая низкую системную абсорбцию, в обычных условиях развитие взаимодействий, описанных для пероральных форм НПВС, не ожидается. Особые указания: Нельзя наносить гель на воспаленные или поврежденные участки кожи. Перед применением необходимо провести тест на чувствительность на небольшом участке кожи. Не допускать попадания в глаза и на слизистые оболочки. При развитии покраснения, отека, сыпи или других признаков возможной аллергии необходимо прекратить применение препарата и проконсультироваться с врачом относительно дальнейшего лечения препаратом. Нельзя накладывать окклюзионную (воздухонепроницаемую) повязку на место нанесения геля. После применения Инфорин Актив всегда мойте руки, если они не являются объектом лечения. У пациентов с бронхиальной астмой или аллергическими заболеваниями в анамнезе или на момент применения могут развиться реакции гиперчувствительности со стороны дыхательной системы в виде астмы, ее обострения, бронхоспазма или одышки. Побочные эффекты могут быть уменьшены при использовании минимальных эффективных доз в течение минимально короткого периода времени. При случайном попадании геля в глаза на фоне лечения препаратом, а также при отсутствии улучшения или ухудшении состояния, необходимо обратиться к врачу. Учитывая влияние ибупрофена на функцию почек, у пациентов с нарушением функции почек применение препарата возможно только после консультации с врачом. Фертильность, беременность и период лактации: Гель Инфорин Актив в качестве активного вещества содержит ибупрофен, который является ингибитором синтеза циклооксигеназы, и при системном применении может влиять на фертильность (хотя вероятность этого крайне мала), поэтому Инфорин Актив не рекомендуется женщинам, имеющим проблемы с зачатием, или женщинам, проходящим обследование по поводу бесплодия. Экспериментальные исследования на животных не выявили тератогенного действия препарата. Имеются данные о влиянии ибупрофена на замедление или продление родов. Применение ибупрофена в составе местных лекарственных препаратов не рекомендуется в течение первых 6 месяцев беременности. Ибупрофен и его метаболиты выделяются в грудное молоко, поэтому в период лактации применение препарата не рекомендуется. Влияние на способность управлять транспортными средствами и работать с механизмами: Препараты ибупрофена для местного применения не оказывают влияния на способность управлять транспортными средствами и работать с механизмами. Препарат необходимо хранить в недоступном для детей месте и не использовать после истечения срока годности. Передозировка: При местном применении препарата вероятность передозировки минимальна. Симптомы передозировки ибупрофеном (при приеме внутрь): головная боль, рвота, сонливость, гипотония. Лечение: при приеме внутрь проводится промывание желудка, вызывание рвоты, прием активированного угля, симптоматическое лечение, при необходимости коррекция электролитного баланса. Специфический антидот неизвестен. Форма выпуска: Препарат по 40г помещен в алюминиевую тубу с внутренним лакированным покрытием, укупоренную пластиковой винтовой крышкой, с латексным кольцом в нижней части. 1 туба вместе с инструкцией по применению на государственном и русском языках помещена в картонную пачку. Условия хранения: Хранить при температуре не выше 25°С, не замораживать. Срок годности: Указан на упаковке. Не использовать после истечения срока годности. Порядок отпуска из аптек: Фармацевтическая продуктовая группа III, отпускается без рецепта. Производитель: Балканфарма-Разград АД, 68, Априлско въстание блвд, 7200 Разград, Болгария Владелец торговой лицензии и регистрационного удостоверения: Спей Медикал Лтд Лондон, Великобритания
- აქტივი
- ibuprofen+levomenthol
რა არის ეს?
პრეპარატის სავაჭრო დასახელება: ინფორინი აქტივი მოქმედი ნივთიერება: იბუპროფენი, ლევომენთოლი პრეპარატის ფორმა: გარეგანი გამოყენების გელი შემადგენლობა: აქტიური ნივთიერება: იბუპროფენი - 50მგ, ლევომენთოლი - 30მგ. დამხმარე ნივთიერებები: 96% ეთანოლი, პროპილენგლიკოლი, კარბომერის ინტერპოლიმერი (კარბოპოლი ულტრეზი), დიიზოპროპანოლამინი, გასუფთავებული წყალი. აღწერა: გამჭვირვალე გელისებური მასა ფარმაკოთერაპიული ჯგუფი: სახსრების და კუნთების ტკივილის დროს ადგილობრივი გამოყენების სხვა საშუალებები, სხვა პრეპარატები. ფარმაკოლოგიური მოქმედება: ფარმაკოდინამიკა: ფარმაკოლოგიური მოქმედება განპირობებულია გელის შემადგენლობაში შემავალი ორი კომპონენტის: იბუპროფენის და მენთოლის მიერ. იბუპროფენი, ფენილპროპიონის მჟავას წარმოებული, წარმოადგენს პროსტაგლანდინების სინთეტაზის ინჰიბიტორს, ადგილობრივი გამოყენებისას გააჩნია ტკივილგამაყუჩებელი და ანთების საწინააღმდეგო მოქმედება. მენთოლი რეფლექტორულად ასტიმულირებს კანის ტკივილის რეცეპტორებს, ავლენს სისხლძარღვების გმაფართოვებელ და გადამტან მოქმედებას, რაც ვლინდება ტკივილის შემსუბუქებით და კანის და კანქვეშა ქსოვილების ტემპერატურის მომატებით, კანის ჰიპერემიით. ამგვარად, მენთოლი ხელს უწყობს კუნთებში, მყესებში და სახსრებში ტკივილის შემცირებას. ფარმაკოკინეტიკა: ადგილობრივი გამოყენებისას იბუპროფენი შეიწოვება კანიდან. ადგილობრივი გამოყენებსას შეწოვის ხარისხი შეადგენს დაახლოებით 5%, პერორალური მიღების შემთხვევაში შეწოვის ხარისხთან მიმართებაში. იბუპროფენის მაქსიმალური კონცენტრაცია პლაზმაში აღწევს 2 საათის შემდეგ და შეადგენს 0.6მკგ/მლ. იბუპროფენი სწრაფად და ინტენსიურად ვრცელდება მთელ ორგანიზმში, 99% უკავშირდება ცილებს. იბუპროფენი მეტაბოლიზმს განიცდის ღვიძლში ჰიდროქსილირების და კარბოქსილირების გზით. შედეგად წარმოიქმნება 2 არააქტიური მეტაბოლიტი. იბუპროფენის პლაზმიდან ნახევარგამოყოფის პერიოდი შეადგენს 2.5სთ-ს. ფარმაკოლოგიურად არააქტიური მეტაბოლიტები გამოიყოფა უპირატესად თირკმელების საშუალებით (90%), ასევე ნაღველით. ლევომენთოლი გამოიყოფა თირკმელების საშუალებით პოლარული მეტაბოლიტების სახით და მცირე რაოდენობით ამონასუნთქ ჰაერში СО2 სახით. გამოყენების ჩვენებები: •კუნთების და სახსრების მსუბუქი ტრავმული დაზიანებების დროს, შეშუპების (ნაღრძობის, სისხლნაჟღენთების, სპორტული ტრავმების) ადგილობრივი სიმპტომური მკურნალობისთვის; • რევმატიზმის კომპლექსური მკურნალობითვის ტკივილის სინდრომის დროს; გამოყენების წესი და დოზირება: მხოლოდ გარეგანი გამოყენებისთვის მოზრდილებში და 12 წელზე ზევით ბავშვებში, ასევე ხანდაზმულ პირებში. გელის 1-4 სმ (სვეტი სიგრძით 1სმ შეიცავს 0.55გ გელს) დაიტანება მტკივნეულ ადგილას და მსუბუქად შეიზილება შეწოვამდე. განმეორებით იყენებენ საჭიროების შემთხვევაში, მაქსიმალური ჯერადობით 3-მდე დღეში, გამოყენებათა შორის 4 საათიანი ინტერვალის მკაცრი დაცვით. თუ მკურნალობის 2 კვირის შემდეგ მდგომარეობა არ გაუმჯობესდა, საჭიროა მიმართოთ ექიმს. 12 წლამდე ასაკის ბავშვები: უსაფრთხოების და ეფექტურობის მომაცემების არარსებობის გამო, 12 წლამდე ასაკის ბავშვებში პრეპარატის გამოყენება არ არის რეკომენდებული. ხანდაზმული პირები: ხანდაზმულ პაციენტებში ყველა ასას პრეპარატის გამოყენება საჭიროა განსაკუთრებული სიფრთხილით, გვერდითი მოვლენების განვითარების მომატებული რისკის გამო. ღვიძლისა და თირკმლის ფუნქციის დარღვევის მქონე პაციენტები: ღვიძლისა და თირკმლის ფუნქციის მსუბუქი ან საშუალო სიმძიმის დარღვევის მქონე პაცვიენტებში, იბუპროფენის შემცველი პრეპარატების გამოყენება საჭიროა კლინიკური სიმპტომატიკის კუპირებისთვის აუცილებელი მინიმალური ეფექტური დოზებით, ყველაზე მოკლე ხნის განმავლობაში. გვერდითი მოქმედება: გვერდითი რეაქციების სიხშირის შესაფასებლად გამოიყენება შემდეგი კრიტერიუმები: ძალიან ხშირი (≥1/10), ხშირი (≥1/100 - <1/10-მდე), არახშირი (≥1/1000 - <1/100-მდე), იშვიათი (≥1/10000 - <1/1000-მდე), ძალიან იშვიათი (<1/10000), უცნობი (არსებული მონაცემებით სიხშირის დადგენა შეუძლებელია). ხშირი: • გამონაყარი, ქავილი, ჭინჭრის ციება, კანის სიმშრალე, სიწითლე, წვის შეგრძნება, კონტაქტური დერმატიტი; იშვიათი (იბუპროფენთან დაკავშირებული ჰიპერმგრძნობელობის რეაქციები): • არასპეციფიური ალერგიული და ანაფილაქსიური რეაქციები; • ჰიპერმგრძნობელობის რეაქციები სასუნთქი სისტემის მხრივ (ასთმა, ასთმის გამწვავება, ბრონქოსპაზმი და ქოშინი); • გამონაყარი, ქავილი, ჭინჭრის ციება, პურპურა, ანგიონევროზული შეშუპება, იშვიათად ბულოზური დერმატიტი (ტოქსიური ეპიდერმალური ნეკროლიზი, მულტიფორმული ერითემა). ძალიან იშვიათად: • ასას პრეპარატების (გამოყენებული გელის რაოდენობის, დამუშავებული ზედაპირის ფართობის, კანის მთლიანობის ხარისხის, მკურნალობის ხანგრძლივობის და ოკლუზიური ნახვევის გამოყენების მიხედვით) ადგილობრივი გამოყენებისას შესაძლებელია განვითარდეს ისეთი სისტემური ეფექტები, როგორიც არის მუცლის ტკივილი, დისპეფსია, თირკმლის უკმარისობა. უცნობი: • თირკმლის ფუნქციის დარღვევა (ანამნეზში თირკმლის დაავადებების მქონე პაციენტებში). უკუჩვენებები: • იბუპროფენის, ლევომენთოლის, აცეტილსალიცილის მჟავას, პრეპარატის შემადგენლობაში შემავალი კომპონენტების, ან სხვა ასას პრეპარატების მიმართ მომატებული მგრძნობელობა; • აცეტილსალიცილის მჟავასთან ან სხვა ანთების საწინააღმდეგო არასტეროიდული პრეპარატების მიღებასთან დაკავშირებული ბრონქული ასთმა, ბრონქოსპაზმი, რინიტი, ჭინჭრის ციება; • დაზიანებული კანი ან კანის ანთება; • ადგილობრივად ინფექციის არსებობა; • ერთდროული გამოყენება კანის ერთ უბანზე სხვა ადგილობრივი გამოყენების პრეპარატებთან ერთად; • ორსულობის ბოლო ტრიმესტრი; • ბავშვთა ასაკი 12 წლამდე. სხვა წამლებთან ურთიერთქმედება: აცეტილსალიცილის მჟავას ან სხვა ასას პრეპარატებთან ერთადროულმა გამოყენებამ შეიძლება გაზარდოს არასასურველი რეაქციების განვითარების რისკი. დაბალი სისტემური აბსორბციის გათვალისწინებით, ჩვეულებრივ პირობებში ისეთი ურთიერთქმედების განვითარება, რომლებიც აღწერილია ასას პრეპარატების პერორალური ფორმების შემთხვევაში, არ არის მოსალოდნელი. განსაკუთრებული მითითებები: არ შეიძლება გელის წასმა კანის ანთებით ან დაზიანებულ უბნებზე. გამოყენებამდე საჭიროა მგრძნობელობის შემოწმება კანის პატარა მონაკვეთზე. არ შეიძლება თვალებში და ლორწოვან გარსებზე მოხვედრა. სიწითლის, შეშუპების, გამონაყარის ან სხვა შესაძლო ალერგიის ნიშნების განვითარების შემთხვევაში საჭიროა პრეპარატის გამოყენების შეწყვეტა და ექიმთან კონსულტაციის გავლა პრეპარატით მკურნალობის გაგრძელებასთან დაკავშირებით. არ შეიძლება ოკლუზიური (ჰაერგაუმტარი) ნახვევის დადება გელის წასმის ადგილას. ინფორინ აქტივის გამოყენების შემდეგ ყოველთვის დაიბანეთ ხელები, თუ ისინი არ წარმოადგენენ სამკურნალო ობიექტს. ანამნეზში, ან გამოყენების მომენტისთვის ბრონქული ასთმის ან ალერგიული დაავადებების მქონე პაციენტებს, შეიძლება განუვითარდეთ ჰიპერმგრძნობელობის რეაქციები სასუნთქი სისტემის მხრივ ასთმის, მისი გართულების, ბრონქოსპაზმის ან ქოშინის სახით. გვერდითი ეფექტები შეიძლება შემცირდეს მინიმალური ეფექტური დოზების მინიმალურად მოკლე პერიოდის განმავლობაში გამოყენების დროს. პრეპარატით მკურნალობის ფონზე გელის თვალებში შემთხვევით მოხვედრის შემთხვევაში, ასევე მდგომარეობის გაუმჯობესების არარსებობის ან გაუარესების შემთხვევაში, საჭიროა მიმართოთ ექიმს. იბუპროფენის თირკმლის ფუნქციაზე ზემოქმედების გათვალისწინებით, თირკმლის ფუნქციის დარღვევის მქონე პაციენტებში, პრეპარატის გამოყენება შესაძლებელია მხოლოდ ექიმთან კონსულტაციის შემდეგ. ფერტილობა, ორსულობა და ლაქტაციის პერიოდი: ინფორინ აქტივის გელი აქტიური ნივთიერების სახით შეიცავს იბუპროფენს, რომელიც წარმოადგენს ციკლოოქსიგენაზას სინთეზის ინჰიბიტორს, და სისტემური გამოყენებისას შესაძლოა გავლენა იქონიოს ფერტილობაზე (თუმცა ამის ალბათობა უკიდურესად მცირეა), ამის გამო, ინფორინ აქტივი არ არის რეკომენდებული ქალებში, რომელთაც აქვთ პრობლემები დაორსულებასთან დაკავშირებით ან ქალებში, რომლებიც გადიან გამოკვლევებს უშვილობასთან დაკავშირებით. ცხოველებში ჩატარებული ექსპერიმენტული გამოკვლევები ავლენენ პრეპარატის ტერატოგენული მოქმდების არარსებობას. არსებობს მონაცემები იბუპროფენის გავლენასთან დაკავშირებით მშობიარობის შენელების ან გახანგრძლივების შესახებ. ადგილობრივი სამკურნალო პრეპარატების შემადგენლობაში შემავალი იბუპროფენის გამოყენება არ არის რეკომენდებული ორსულობის პირველი 6 თვის განმავლობაში. იბუპროფენი და მისი მეტაბოლიტები გამოიყოფა დედის რძეში, ამის გამო ლაქტაციის დროს არ არის რეკომენდებული პრეპარატის გამოყენება. გავლენა სატრანსპორტო საშუალებების მართვასა და მექანიზმებთან მუშაობის უნარზე იბუპროფენის ადგილობრივი გამოყენების პრეპარატებში არ ახდენს გავლენას სატრანსპორტო საშუალებების მართვასა და მექანიზმებთან მუშაობის უნარზე. პრეპარატის შენახვა საჭიროა ბავშვებისათვის მიუწვდომელ ადგილას და არ შეიძლება გამოყენება ვარგისობის ვადის გასვლის შემდეგ. ჰიპერდოზირება: პრეპარატის ადგილობრივი გამოყენებისას ჰიპერდოზირების ალბათობა მინიმალურია. იბუპროფენით ჰიპერდოზირების სიმპტომები (შიგნით მიღების შემთხვევაში): თავის ტკივილი, ღებინება, ძილიანობა, ჰიპოტონია. მკურნალობა: შიგნით მიღების შემთხვევაში ტარდება კუჭის ამორეცხვა, ღებინების გამოწვევა, აქტივირებული ნახშირის მიღება, სიმპტომური მკურნალობა, საჭიროების შემთხვევაში ელექტროლიტური ბალანსის კორექცია. სპეციფიური ანტიდოტი არ არის ცნობილი. გამოშვების ფორმა: პრეპარატის 40გ მოთავსებულია ალუმინის ტუბში შიდა ლაქირებული ზედაპირით, დახუფულია პლასტმასის ხრახნისებური თავსახურით, ლატექსის რგოლით ქვედა ნაწილში. 1 ტუბი სახელმწიფო და რუსულე ენებზე გამოყენების ინსტრუქციასთან ერთად მოთავსებულია მუყაოს კოლოფში შენახვის პირობები: შეინახეთ არაუმეტს 25°С ტემპერატურის პირობებში, არ გაყინოთ. ვარგისობის ვადა: მითითებულია შეფუთვაზე არ გამოიყენოთ ვარგისიანობის ვადის გასვლის შემდეგ. აფთიაქიდან გაცემის წესი: ფარმაცევტული პროდუქტის ჯგუფი III, გაიცემა რეცეპტის გარეშე. მწარმოებელი: ბალკანფარმა-რაზგრადი ად, 68, აპრილსკო ვასტანიე ბლვდ, 7200 რაზგრადი, ბულგარეთი სავაჭრო ლიცენზიის და რეგისტრაციის მოწმობის მფლობელი: სპეი მედიკალ ლტდ ლონდონი, დიდი ბრიტანეთი