იბუპროფენი დენკი ტაბლეტი 600მგ #20 · kosmetika.ge
იბუპროფენი დენკი ტაბლეტი 600მგ #20

იბუპროფენი დენკი ტაბლეტი 600მგ #20

2 აფთიაქი · ყველაზე იაფი თავში
აფთიაქი ფასი რეგ.
GPC
7,81 ₾
Pharmadepot
7,81 ₾

მახასიათებლები

ფორმა
Dosage mg
შეფუთვა
Description en
Ibuprofen Denk 600 Composition: The active substance is ibuprofen. 1 film-coated tablet contains 600mg of ibuprofen. Other ingredients are: hypromellose, macrogol 6000, magnesium stearate, corn starch, sodium starch glycolate, colloidal hydrated silica, talc, titanium dioxide. Indications: Acute arthritis (including gout); chronic arthritis, especially rheumatoid arthritis (chronic polyarthritis); ankylosing spondylitis (Bechterew's disease) and other inflammatory diseases of the spine; exacerbation of degenerative diseases of joints and spine (arthrosis and spondyloarthrosis); soft tissue rheumatism; post-traumatic painful swelling and inflammation. Contraindications: In case of hypersensitivity to ibuprofen or any other ingredient in this medicine; if the patient has a history of asthma, rhinitis or skin reactions after taking acetylsalicylic acid or other non-steroidal anti-inflammatory drugs. In case of unexplained disorders of the blood-forming system; if a stomach-duodenal ulcer (peptic ulcer) or bleeding has occurred currently or repeatedly in the past (2 or more different episodes of confirmed ulcer or bleeding); if there is a history of gastrointestinal bleeding or perforation associated with the use of non-steroidal anti-rheumatic-anti-inflammatory drugs (NSAIDs); in case of intracranial hemorrhage (cerebrovascular hemorrhage) or other active bleeding; in case of acute liver or kidney dysfunction; in case of acute heart failure; in the third trimester of pregnancy; in children and adolescents under 15 years of age. The following information concerns situations where Ibuprofen Denk 600 film-coated tablets can only be taken under specific circumstances (e.g., at long intervals or at low doses and under medical supervision) with particular caution. A doctor should be consulted about this. This also applies to cases where similar events have occurred in the past. Pregnancy and lactation: If the patient is pregnant or breastfeeding, thinks she may be pregnant, or plans to become pregnant, she should consult her doctor before taking this medicine. Dispensing rule: Pharmaceutical product group III, available without a prescription
Description ru
Состав Ибупрофен Денк 600: Активное вещество – ибупрофен. 1 таблетка, покрытая пленочной оболочкой, содержит 600мг ибупрофена. Другие ингредиенты: гипромеллоза, макрогол 6000, магния стеарат, кукурузный крахмал, натрия крахмал гликолят, коллоидный гидратированный кремния диоксид, тальк, титана диоксид. Показания: Острый артрит (включая подагру); хронический артрит, особенно ревматоидный артрит (хронический полиартрит); анкилозирующий спондилит (болезнь Бехтерева) и другие воспалительные заболевания позвоночника; обострение дегенеративных заболеваний суставов и позвоночника (артрозы и спондилоартрозы); ревматизм мягких тканей; посттравматический болезненный отек и воспаление. Противопоказания: При повышенной чувствительности к ибупрофену или любому другому компоненту данного лекарственного средства; если у пациента в анамнезе отмечались астма, ринит или кожные реакции после применения ацетилсалициловой кислоты или других нестероидных противовоспалительных средств. При необъяснимых нарушениях системы кроветворения; если в настоящее время или в прошлом неоднократно выявлялись язвы желудка/двенадцатиперстной кишки (пептическая язва) или кровотечения (2 или более различных эпизода подтвержденной язвы или кровотечения); если в анамнезе отмечались желудочно-кишечные кровотечения или перфорация, связанные с приемом нестероидных противоревматических-противовоспалительных препаратов (НПВП); при внутричерепном кровоизлиянии (цереброваскулярное кровотечение) или других активных кровотечениях; при острой дисфункции печени или почек; при острой сердечной недостаточности; в третьем триместре беременности; у детей и подростков до 15 лет. Ниже приведена информация о случаях, когда таблетки Ибупрофен Денк 600, покрытые пленочной оболочкой, можно принимать только при определенных обстоятельствах (например, с длительными интервалами или в низких дозах и под медицинским наблюдением) с особой осторожностью. По этому поводу следует обратиться к врачу. Это также относится к случаям, если подобные явления отмечались и в прошлом. Беременность и период лактации: Если пациентка беременна или кормит грудью, думает, что может быть беременна, или планирует беременность, перед приемом данного лекарственного средства следует обратиться к лечащему врачу. Способ отпуска: Фармацевтическая группа III, отпускается без рецепта
აქტივი

რა არის ეს?

იბუპროფენ დენკ 600-ის შემადგენლობა: აქტიური ნივთიერება არის იბუპროფენი. აპკიანი გარსით დაფარული 1 ტაბლეტი შეიცავს 600მგ იბუპროფენს. სხვა ინგრედიენტებია: ჰიპრომელოზა, მაკროგოლ 6000, მაგნიუმის სტეარატი, სიმინდის სახამებელი, ნატრიუმის სახამებლის გლიკოლატი, კოლოიდური ჰიდრატირებული სილიციუმი, ტალკი, ტიტანის დიოქსიდი.ჩვენებები: მწვავე არტრიტი (მათ შორის პოდაგრა); ქრონიკული ართრიტი, განსაკუთრებით რევმატოიდული არტრიტი (ქრონიკული პოლიარტრიტი); მაანკილოზებელი სპონდილიტი (ბეხტერევის დაავადება) და ხერხემლის სხვა ანთებითი დაავადებები; სახსრების და ხერხემლის დეგენერაციული დაავავდებების (ართროზი და სპონდილოართროზი) გამწვავება; რბილი ქსოვილების რევმატიზმი; პოსტტრავმული მტკივნეული შეშუპება და ანთება.უკუჩვენება: იბუპროფენის ან ამ მედიკამენტში შემავალი სხვა ნებისმიერი ინგრედიენტის მიმართ მომატებული მგრძნობელობის შემთხვევაში; თუ პაციენტს ანამნეზში აღენიშნება, აცეტილსალიცინის მჟავას ან სხვა არასტეროიდული ანთების საწინააღმდეგო საშუალებების გამოყენების შემდეგ განვითარებული ასთმა, რინიტი ან რეაქციები კანის მხრივ. სისხლმბადი სისტემის აუხსნელი დარღვევების დროს; თუ ამჟამად ან წარსულში არაერთგზის გამოვლინდა კუჭის-თორმეტგოჯა ნაწლავის წყლული (პეპტიური წყლული) ან სისხლდენა (წყლულის ან სისხლდენის დადასტურების 2 ან მეტი სხვადასხვა ეპიზოდი); თუ ანამნეზში აღინიშნება გასტროინტენსტინალური სისხლდენა ან პერფორაცია, რაც დაკავშირებულია არასტეროიდული ანტირევმატიული- ანთებისაწინააღმდეგო პრეპარატების მიღებასთან (NSAID); ქალაშიდა სისხლდენის (ცერებროვასკულარული სისხლდენა) ან სხვა აქტიური სისხლდენების შემთხვევაში; ღვიძლის ან თირკმელების მწვავე დისფუნქციის შემთხვევაში; გულის მწვავე უკმარისობის შემთხვევაში; ორსულობის მესამე ტრიმესტრში; 15 წლამდე ასაკის ბავშვებსა და მოზარდებში. ქვემოთ მოცემულია ინფორმაცია, როდესაც იბუპროფენ დენკ 600 აპკიანი გარსით დაფარული ტაბლეტები მიღება შესაძლებელია მხოლოდ კონკრეტულ გარემოებებში (მაგალითად, ხანგრძლივი ინტერვალებით ან დაბალი დოზებით და სამდიცინო ზედამხედველობის ქვეშ) განსაკუთრებული სიფრთხილით. აღნიშნულის შესახებ უნდა მიემართოს ექიმს. აღნიშნული ასევე ეხება იმ შემთხვევებსაც, თუ მსგავსი მოვლენები წარსულშიც გამოვლენილა.ორსულობა და ლაქტაციის პერიოდი: თუ პაციენტი არის ორსულად ან ლაქტაციის პერიოდში, ფიქრობს რომ შეიძლება იყოს ორსულად, ან აპირებს დაორსულებას აღნიშნული მედიკამეტის მიღებამდე უნდა მიმართოს მკურნალ ექიმსგაცემის წესი: ფარმაცევტული პროდუქტის ჯგუფი III, გაიცემა რეცეპტის გარეშე.