ტერაფლექსი ადვანსი #60კაფს
მახასიათებლები
- ფორმა
- Variant
- Dosage mg
- შეფუთვა
- Size unit
- Size value
- Description en
- International Nonproprietary Name - Glucosamin,Chondroitin,Ibuprofen Composition Active ingredients: Glucosamine sulfate potassium chloride 250mg, Sodium chondroitin sulfate 200mg, Ibuprofen* 100mg. Excipients: Microcrystalline cellulose (E460), Corn starch, Stearic acid (E570), Sodium starch glycolate, Crospovidone, Magnesium stearate (E572), Polyvinylpyrrolidone, Silicon dioxide (E551). Capsule: Gelatin (E441), Titanium dioxide (E171), FD&C Blue No. 1 (E133), Ink composition for capsule printing: Shellac, Dehydrated alcohol, Isopropyl alcohol, Butyl alcohol, Propylene glycol, Concentrated ammonia solution, Blue No. 2 Aluminum Lake (E132), Titanium dioxide (E171). Ibuprofen* contains: Corn starch, Polyvinylpyrrolidone, Pregelatinized starch, Microcrystalline cellulose, Silicon dioxide, Sodium croscarmellose, Stearic acid. Pharmacotherapeutic group Anti-inflammatory/antirheumatic agent in combination. Indications For short-term relief of pain and other symptoms of inflammation in exacerbations of osteoarthritis, osteoarthrosis, degenerative-dystrophic conditions of the spine, knee and hip joints. Dosage and administration Adults should take 1-2 capsules 2-3 times daily after meals. Capsules should be taken with a small amount of water. The maximum duration of administration should not exceed 20 days. After reduction of pronounced pain syndrome, the patient can continue treatment with combination preparations containing glucosamine and chondroitin sulfate. Contraindications Hypersensitivity to any of the active or excipients; history of bronchial asthma, rhinitis or urticaria following administration of acetylsalicylic acid or other non-steroidal anti-inflammatory drugs (NSAIDs); hematopoiesis disorders/bleeding of unknown origin (two or more separate episodes of confirmed ulcerative disease or bleeding) in the history of previously prescribed NSAIDs; presence of perforation in the history; current cerebrovascular disorders (creatinine clearance <30ml/min); severe heart failure; last trimester of pregnancy; children and adolescents under 18 years of age.
- Description ru
- Международное наименование - Glucosamin,Chondroitin,Ibuprofen Состав Активные вещества: глюкозамина сульфата калия хлорид 250мг, натрия хондроитина сульфат 200мг, ибупрофен* 100мг. Вспомогательные вещества: микрокристаллическая целлюлоза (E460), кукурузный крахмал, стеариновая кислота (E570), натрия крахмала гликолят, кросповидон, магния стеарат (E572), повидон, кремния диоксид (E551). Капсула: желатин (E441), титана диоксид (E171), FDC синий №1 (E133), состав чернил для нанесения надписи на капсулу: шеллак, дегидрированный спирт, изопропиловый спирт, бутиловый спирт, пропиленгликоль, концентрированный раствор аммиака, синий №2 алюминиевый лак (E132), титана диоксид (E171). Ибупрофен* содержит: кукурузный крахмал, повидон, прежелатинизированный крахмал, микрокристаллическая целлюлоза, кремния диоксид, натрия кроскармеллоза, стеариновая кислота. Фармакотерапевтическая группа Противовоспалительное/антиревматическое средство в комбинации. Показания к применению Для кратковременного облегчения боли и других симптомов воспаления при обострениях дегенеративно-дистрофических заболеваний остеоартрита, остеоартроза, позвоночника, коленных и тазобедренных суставов. Способ применения и дозы Взрослым принимать по 1-2 капсулы 2-3 раза в день после еды. Капсулы принимают, запивая небольшим количеством воды. Максимальная продолжительность приема не должна превышать 20 дней. После уменьшения выраженного болевого синдрома пациент может продолжить лечение комбинированными препаратами, содержащими глюкозамин и хондроитин сульфат. Противопоказания Гиперчувствительность к любому из действующих или вспомогательных веществ; наличие в анамнезе бронхиальной астмы, ринита или крапивницы после приема ацетилсалициловой кислоты или других нестероидных противовоспалительных средств (НПВС); заболевания кроветворения/кровотечения неуточненного происхождения (два или более отдельных эпизода подтвержденных язвенных поражений или кровотечений) в анамнезе; наличие перфорации в анамнезе после предшествующего приема НПВС; текущие цереброваскулярные нарушения; клиренс креатинина <30мл/мин; тяжелая сердечная недостаточность; последний триместр беременности; дети и подростки до 18 лет.
- აქტივი
რა არის ეს?
საერთაშორისო დასახელება - Glucosamin,Chondroitin,Ibuprofenშემადგენლობამოქმედი ნივთიერებები: გლუკოზამინის სულფატის კალიუმის ქლორიდი 250მგ, ნატრიუმის ქონდროიტინის სულფატი 200მგ, იბუპროფენი* 100მგ.დამხმარე ნივთიერებები: მიკროკრისტალური ცელულოზა (E460), სიმინდის სახამებელი, სტეარინმჟავა (E570), ნატრიუმის სახამებელის გლიკოლატი, კროსპოვიდონი, მაგნიუმის სტეარატი (E572), პოლივინილპიროლიდონი, კაჟის დიოქსიდი (E551).კაფსულა: ჟელატინი (E441), ტიტანის დიოქსიდი (E171),FDC ცისფერი №1 (E133), მელნის შემადგენლობა, რომლითაც ხდება წარწერის დატანა კაფსულაზე: შელაკი, დეჰიდრირებული სპირტი, იზოპროპილის სპირტი, ბუთილის სპირტი, პროპილენგლიკოლი, ამიაკის კონცენტრირებული ხსნარი, ცისფერი №2 ალუმინის ლაქი (E132), ტიტანის დიოქსიდი (E171).იბუპროფენი* შეიცავს: სიმინდის სახამებელი, პოლივინილპიროლიდონი, პრეჟელატინირებული სახამებელი, მიკროკრისტალური ცელულოზა, კაჟის დიოქსიდი, ნატრიუმის კროსკარმელოზა, სტეარინმჟავა.ფარმაკოთერაპიული ჯგუფიანთების/რევმატიზმის საწინააღმდეგო საშუალება კომბინაციაში.გამოყენების ჩვენებაოსტეოართრიტის, ოსტეოართროზის, ხერხემლის, მუხლისა და მენჯ-ბარძაყის სახსრების დეგენერატიულ-დისტროფიული გამწვავებისას ტკივილისა და ანთების სხვა სიმპტომების ხანმოკლე დროით შესამსუბუქებლად.გამოყენების წესი და დოზებიმოზრდილებმა უნდა მიიღონ 1-2 კაფსულა 2-3-ჯერ დღეში ჭამის შემდეგ.კაფსულებს იღებენ წყლის მცირე რაოდენობის დაყოლებით. მიღების მაქსიმალური ხანგრძლივობა არ უნდა აღემატებოდეს 20 დღეს. გამოკვეთილი ტკივილის სინდრომის შემცირების შემდეგ პაციენტს შეუძლია გააგრძელოს მკურნალობა კომბინირებული პრეპარატებით, რომლებიც შეიცავენ გლუკოზამინს და ქონდროიტინ სულფატს.უკუჩვენებებიჰიპერმგრძნობელობა ნებისმიერი მოქმედი ან დამხმარე ნივთიერებების მიმართ; ანამნეზში ბრონქიალური ასთმის, რინიტის ან ჭინჭრის ციების არსებობა აცეტილსალიცილიმჟავის ან სხვა არასტეროიდული ანთებისსაწინააღმდეგო საშუალების (აასს) მიღების შმდეგ; გაურკევევი წარმოშობის სისხლწარმოქმნის დაავადებები/სისხლდენები (დადასტურებული წყლულოვანი დაავადებების ან სისხლდენის ორი ან მეტი ცალკეული ეპიზოდი) ადრედანიშნულ აასს პერფორაციის არსებობა ანამნეზში; აწმყოში არსებული ცერებროვასკულარული დარღვევები (კრეატინინის კლირენსი <30მლ/წთ); მძიმე გულის უკმარისობა; ორსულობის ბოლო ტრიმესტრი; ბავშვები და 18 წლამდე მოზარდები.