ანტიფლუ კიდსი ფხვნილი ორალური ხსნარის მოსამზადებლად პაკეტი #5 · kosmetika.ge
ანტიფლუ კიდსი ფხვნილი ორალური ხსნარის მოსამზადებლად პაკეტი  #5

ანტიფლუ კიდსი ფხვნილი ორალური ხსნარის მოსამზადებლად პაკეტი #5

2 აფთიაქი · ყველაზე იაფი თავში
აფთიაქი ფასი რეგ.
GPC
15,61 ₾
Pharmadepot
15,61 ₾

მახასიათებლები

ფორმა
Dosage mg
შეფუთვა
Description en
Composition: Active ingredients (per 1 sachet): Acetaminophen 160mg, Ascorbic acid 50mg, Chlorpheniramine maleate 1mg. Excipients: Raspberry flavor, Sugar, Powdered sugar, Citric acid, Silicon dioxide, Colloidal silicon dioxide, Sodium citrate, Corn starch, Titanium dioxide, Calcium phosphate, Red dye FD and C #40 (E129). Indications: For symptomatic relief of cold and flu symptoms in children aged 6 to 12 years: runny nose, watery eyes, sneezing, headache and muscle pain and/or fever (elevated body temperature). Dosage and administration: For oral administration in children aged 6 to 12 years, independently of food intake, after dissolving the contents of 1-2 sachets in 150ml of warm water. If necessary, it can be taken again at intervals of 4-6 hours, but not more than 4 sachets per day. The total duration of treatment should not exceed 3 days. In case of liver dysfunction, the interval between doses of the preparation should be 8 hours. Contraindications: Children under 6 years of age; individual hypersensitivity to the components of the preparation; liver dysfunction with severe liver failure (more than 9 on the Child-Pugh scale); angle-closure glaucoma; urinary retention associated with prostate dysfunction; fructose intolerance, glucose-galactose malabsorption or sucrose-isomaltase deficiency (due to the presence of sugar in the composition); simultaneous administration of monoamine oxidase inhibitors and within 2 weeks after their discontinuation. Pregnancy and lactation: This medicinal product is used in children. It is not recommended for use during pregnancy and lactation. Effects on ability to drive and use machines: Considering the sedative properties of the preparation, patients should refrain from activities requiring increased concentration for 4 hours after administration. Interactions with other medicines: There is no information on the interaction of Anti-Flu Kids with other medicinal products. Storage conditions: Not exceeding 25C, in a place inaccessible to children.
Description ru
Состав: действующие вещества (в 1 пакете): ацетаминофен 160мг, аскорбиновая кислота 50мг, хлорфенирамина малеат 1мг. Вспомогательные вещества: ароматизатор малины, сахар, сахарная пудра, лимонная кислота, диоксид кремния, обезвоженный диоксид кремния, цитрат натрия, кукурузный крахмал, диоксид титана, фосфат кальция, красный краситель FD and C #40 (E129). Показания: для симптоматического облегчения симптомов простуды и гриппа у детей в возрасте от 6 до 12 лет: насморк, слезотечение, чихание, головная боль и мышечная боль или лихорадка (повышенная температура тела). Способ применения и дозировка: для приема внутрь у детей в возрасте от 6 до 12 лет, независимо от приема пищи, после предварительного растворения содержимого 1-2 пакетов в 150мл теплой воды. При необходимости возможно повторное применение с интервалом 4-6 часов, но не более 4 пакетов в сутки. Общая продолжительность лечения не должна превышать 3 дня. При дисфункции печени интервал между приемами препарата должен составлять 8 часов. Противопоказания: детский возраст до 6 лет; индивидуальная гиперчувствительность к компонентам препарата; дисфункция печени с тяжелой печеночной недостаточностью (по шкале Чайлда-Пью более 9); закрытоугольная глаукома; задержка мочи, связанная с нарушением функции предстательной железы; непереносимость фруктозы, мальабсорбция глюкозы-галактозы или недостаточность сахарозы-изомальтазы (из-за наличия сахара в составе); одновременный прием ингибиторов моноаминоксидазы и в течение 2 недель после их отмены. Беременность и лактация: данный препарат используется у детей. Не рекомендуется его прием во время беременности и лактации. Влияние на способность управлять автомобилем и механизмами: учитывая снотворное действие препарата, пациентам следует воздерживаться от действий, требующих повышенной концентрации внимания, в течение 4 часов после приема. Взаимодействие с другими лекарственными средствами: информация о взаимодействии Антифлу Кидс с другими лекарственными средствами отсутствует. Условия хранения: при температуре не выше 25C, в недоступном для детей месте.
აქტივი

რა არის ეს?

შემადგენლობა: მოქმედი ნივთიერებები (1 პაკეტში): აცეტამინოფენი 160მგ, ასკორბინის მჟავა 50მგ, ქლორფენირამინის მალეატი 1მგ. დამხმარე ნივთიერებები: ჟოლოს არომატიზატორი, შაქარი, შაქრის ფხვნილი, ლიმონმჟავა, კრემნიუმის დიოქსიდი, კრემნიუმის გაუწყლოებული დიოქსიდი, ნატრიუმის ციტრატი, სიმინდის სახამებელი, ტიტანის დიოქსიდი, კალციუმის ფოსფატი, წითელი საღებავი FD and C #40 (E129).ჩვენებები: გაციების და გრიპის სიმპტომური შემსუბუქებისათვის, 6-დან 12 წლამდე ასაკის ბავშვებში: გამჭვირვალე გამონადენი ცხვირიდან, ცრემლდენა, ცემინება, თავის ტკივილი და კუნთების ტკივილი ან-და ცხელება (ორგანიზმის მომატებული ტემპერატურა).მიღების წესები და დოზირება: შიგნით მისაღებად 6-დან 12 წლამდე ასაკის ბავშვებში, საკვების მიღებისგან დამოუკიდებლად, 1-2 პაკეტის შიგთავსის 150მლ თბილ წყალში წინასწარ გახსნის შემდეგ. აუცილებლობის შემთხვევაში შესაძლებელია განმეორებითი მიღება 4-6 საათიანი ინტერვალით, მაგრამ არაუმეტეს 4 პაკეტისა დღე-ღამეში. მკურნალობის საერთო ხანგრძლივობა არ უნდა აღემატებოდეს 3 დღეს. ღვიძლის დისფუნქციის პრეპარატის მიღებებს შორის ინტერვალი უნდა შეადგენდეს 8 საათს.უკუჩვენებები: ბავშვთა ასაკი 6 წლამდე; ინდივიდუალური ჰიპერმგრძნობელობა პრეპარატის კომპონენტების მიმართ; ღვიძლის დისფუნქცია ღვიძლის მძიმე უკმარისობით (მეტი 9 ჩაილდა-პიუს შკალით); დახურულკუთხოვანი გლაუკომა; შარდის შეკავება, რომელიც დაკავშირებულია წინამდებარე ჯირკვლის ფუნქციის დარღვევასთან; ფრუქტოზის აუტანლობა, გლუკოზა-გალაქტოზის მალაბსორბცია ან საქაროზა-იზომალლტაზის უკმარისობა (შემადგენლობაში შაქრის არსებობის გამო); მონოამინოოქსიდაზების ინჰიბიტორების ერთდროული მიღება და მათი მიღება შეწყვეტიდან 2 კვირის განმავლობაში.ორსულობა და ლაქტაცია: აღნიშნული სამკურნალო საშუალება გამოიყენება ბავშვებში. არ არის რეკომენდებული მისი მიღება ორსულობისა და ლაქტაციის დროს.ზემოქმედება ავტომობილისა და მექანიზმების მართვის უნარზე: პრეპარატის ძილიანობის გამომწვევი თვისების გათვალისწინებით, საჭიროა მიღებიდან 4 საათის განმავლობაში პაციენტებმა თავი შეიკავონ ისეთი ქმედებებისგან, რომლებიც მოითხოვენ ყურადღების მომატებულ კონცენტრაციას.ურთიერთქმედება სხვა სამკურნალო საშუალებებთან: ანტიფლუ კიდსის სხვა სამკურნალო საშუალებასთან ურთიერთქმედების შესახებ ინფორმაცია არ არსებობს.შენახვის წესი: არა უმეტეს 25C ტემპერატურაზე, ბავშვებისათვის მიუწვდომელ ადგილას.